Blog

 1. Wady i Zalety Samochodów Terenowych

  Wady i Zalety Samochodów Terenowych

  Marzy Ci się ekscytująca podróż poprzez niezbadane tereny? Szukasz samochodu, który pozwoli na pokonywanie nieprzejezdnych dróg i odnajdywanie nieodkrytych miejsc? A Może szukasz pojazdu solidnego, pojemnego, który pomieści całą Twoją rodzinę i niezbędne bagaże zarówno podczas codziennych wyjazdów, jak i weekendowych dalszych podróży?

  Czytaj dalej »
 2. Najważniejsze Akcesoria Do Samochodów Terenowych

  Najważniejsze Akcesoria Do Samochodów Terenowych

  Choć terenówki stworzono z myślą o jeździe w trudniejszych warunkach, przed wyruszeniem na zupełne bezdroża powinno się właściwie przygotować auto. Odpowiednie opony to oczywiście absolutne minimum. Zwłaszcza jeśli myśli się na poważnie np. o zawodach off-road. Dlatego też w niniejszym tekście przedstawimy pokrótce kilka akcesoriów niezbędnych w jeździe poza utartymi szlakami.

  Czytaj dalej »
 3. Jak dbać o swój samochód - praktyczne porady

  Jak dbać o swój samochód - praktyczne porady

  Posiadanie własnego pojazdu daje nam wiele satysfakcji i pełną swobodę przemieszczania się. Nakłada jednak na nas także pewne obowiązki. Poza koniecznością dopełnienia formalności takich jak zapłacenie rat za ubezpieczenie i dostarczenie auta na coroczny przegląd techniczny, powinniśmy także pielęgnować samochód tak, aby utrzymać go w dobrej kondycji. Czy wymaga to wiele pracy? Na czym polega pielęgnacja samochodu i o czym nie możemy zapomnieć? Oto artykuł zawierający zestaw najważniejszych informacji na ten temat.

  Czytaj dalej »
 4. Na czym nie warto oszczędzać w aucie?

  Na czym nie warto oszczędzać w aucie?

  W samochodzie, jak to w życiu, są rzeczy, na których można oszczędzić i takie, na których absolutnie się nie powinno tego robić. Konsekwencje źle podjętej decyzji mogą być kosztowne lub mieć skutki wręcz katastrofalne dla naszego bezpieczeństwa, a nawet życia. Oferty sprzedaży tanich, używanych części  do samochodów różnych marek i modeli bywają bardzo kuszące, lecz czy na pewno warto z nich korzystać?

  Czytaj dalej »
 5. Wyjazd na wakacje jak przygotować samochód

  Wyjazd na wakacje jak przygotować samochód

  Wyjazd na wakacje własnym samochodem to wielka wygoda i komfort, którego nie da się porównać z podróżowaniem pociągiem czy autobusem. Walory tak zorganizowanego wyjazdu docenią wszyscy, ale z pewnością najbardziej rodziny z dziećmi. Nie musisz martwić się, by zdążyć na odjazd, nie musisz ograniczać ilości bagaży. Trzeba jednak pamiętać, że tylko perfekcyjnie przygotowany samochód zapewni bezpieczeństwo jazdy i spokojny powrót z wakacji.

  Czytaj dalej »
 6. 7 kosmetyków samochodowych potrzebnych każdemu kierowcy

  7 kosmetyków samochodowych potrzebnych każdemu kierowcy

  Z pewnością marzeniem każdego kierowcy jest podróżowanie czystym, lśniącym i pachnącym samochodem. Rzeczywistość jednak jest taka, że zwykle nie prezentuje się on idealnie - na wycieraczkach leży piach z butów, karoseria i okna są zakurzone, fotele noszą ślady posiłków zjedzonych przez głodnych podróżnych, a bagażnik to prawdziwy skład na narzędzia (oczywiście zabrudzone smarami).

  Czytaj dalej »
 7. Historia Land Rover

  Historia Land Rover

  Jeszcze kilkadziesiąt lat temu rynek motoryzacyjny przepełniony był różnego rodzaju markami. Niestety, nie wszystkie z nich zdołały przetrwać do dnia dzisiejszego. Do jednej z najprężniej rozwijających się, światowych marek należy Land Rover. Brytyjskie przedsiębiorstwo prosperuje od 1948 roku. Fabryka u progu swej działalności zajmowała się produkcją samochodów terenowych, przeznaczonych głównie dla wojsk. Początkowo, marka ta wchodziła w skład koncernu Rover, natomiast od 1975 Land Rover roku figuruje jako osobne, niezależne przedsiębiorstwo.

  Czytaj dalej »
 8. Historia samochodów marki Jaguar

  Historia samochodów marki Jaguar

  Marka Jaguar należała niegdyś do brytyjskiego przedsiębiorstwa. Obecnie wpisana jest w posiadanie indyjskiej firmy Tata Motors. Modele samochodów Jaguar już od wieków uważane były za jedne z luksusowych. Kilkadziesiąt lat temu pojazdy dostarczane były na brytyjski dwór królewski. Ponadto pozostają znane z uczestnictwa w licznych wyścigach Formuły 1. Marka charakteryzuje się produkcją głównie samochodów osobowych i sportowych.

  Czytaj dalej »
 9. Praktyczny Poradnik Jak Przygotować Auto Na Wiosnę

  Praktyczny Poradnik Jak Przygotować Auto Na Wiosnę

  Koniec sezonu zimowego to czas, w którym trzeba zadbać o nasz pojazd. Nierozerwalnie związane z zimą w naszym klimacie czynniki jak śnieg, niskie temperatury, wilgoć i sól drogowa mogły znacząco wpłynąć na stan samochodu. W niniejszym tekście przedstawimy jak przygotować auto na wiosenne wojaże.

  Czytaj dalej »
 10. Które Felgi Wybrać Na Wiosnę - Stalowe Czy Aluminiowe?

  Które Felgi Wybrać Na Wiosnę - Stalowe Czy Aluminiowe?

  Choć oba te typy felg są popularne na naszych drogach, wciąż krążą o nich mylne opinie. Poniżej przedstawimy zalety i wady obu opcji, dzięki którym łatwiej będzie podjąć decyzję, którą z nich wybrać na wiosnę.

  Czytaj dalej »
Strona