Blog

  1. Filtr kabinowy - kiedy wymieniać i dlaczego?

    Filtr kabinowy - kiedy wymieniać i dlaczego?

    Chyba nikogo nie trzeba dziś przekonywać, że regularna wymiana filtrów oleju i powietrza ma spory wpływ na żywotność samochodów. Nie można jednak zapominać o kierowcy i pasażerach - dla nich ważny będzie również filtr kabinowy. Za co właściwie odpowiada i dlaczego warto pamiętać o jego regularnej wymianie? O tym dowiesz się poniżej.

    Czytaj dalej »
  2. Jaki olej silnikowy wybrać?

    Jaki olej silnikowy wybrać?

    Olej do silnika, to jeden z podstawowych elementów samochodu. Jest niezbędny do funkcjonowania pojazdu, gdyż odpowiada za poprawne smarowanie silnika. Jednak, każdy posiadacz samochodu, z pewnością przekonał się, że jego wybór wcale nie jest taki oczywisty i wymaga przynajmniej podstawowej wiedzy z zakresu motoryzacji. Dodatkowo, obecnie mamy mnóstwo olejów silnikowych, które mają odrębne zastosowanie i właściwości oraz są dostosowane do określonego typu silników. Jak wybrać odpowiedni olej silnikowy? Czym się kierować podczas zakupu i na co zwrócić uwagę? Przeczytaj artykuł i dobierz najlepszy olej dla swojego auta.

    Czytaj dalej »
  3. Jak często wymieniać filtr paliwa?

    Jak często wymieniać filtr paliwa?
    Czystość w układzie paliwowym to bardzo istotna kwestia. Regularna wymiana filtrów paliwowych to gwarancja sprawnie działającego silnika. Niestety, bardzo często ten drobny element jest lekceważony przez kierowców. Zanieczyszczone rozmaitymi cząsteczkami i pyłami paliwo może być przyczyną awarii samochodu. Dlaczego systematyczne obserwowanie pracy filtrów paliwowych jest tak ważne? Co jaki czas wymieniać filtr paliwa? Przeczytaj poradnik i dowiedz się więcej!
    Czytaj dalej »
  4. Złomowanie samochodu - jak przebiega?

    Złomowanie samochodu - jak przebiega?

    Nie da się ukryć, że z czasem utrzymywanie samochodu zwyczajnie przestaje być opłacalne. Zazwyczaj pojazd nie nadaje się już wtedy na sprzedaż, a poruszanie się nim po drogach stwarza niebezpieczeństwo. Jak zatem pozbyć się niesprawnego samochodu bez narażania się na niepotrzebne koszty? Jedną z możliwości jest jego złomowanie.

    Czytaj dalej »
  5. Kontrolki w aucie - Co oznaczają?

    Kontrolki w aucie - Co oznaczają?

    Kontrolki umieszczone na desce rozdzielczej przekazują kierowcy informacje o stanie systemów i podzespołów, w które wyposażony jest dany samochód. Ogólnie można stwierdzić, że im bardziej zaawansowany technologicznie pojazd, tym więcej kontrolek — łącznie może ich być nawet około sześćdziesięciu. Nietrudno więc o wątpliwości dotyczące tego, co oznacza dana kontrolka — zwłaszcza że pełnią one różne funkcje. Dlatego też przygotowaliśmy niniejsze zestawienie i opis kontrolek na desce rozdzielczej.

    Czytaj dalej »
  6. Rejestracja samochodu zabytkowego

    Rejestracja samochodu zabytkowego

    Żółte tablice rejestracyjne kojarzą się przede wszystkim z samochodami sprzed pół wieku lub nawet starszymi. Takie auta wyróżniają się designem i bez wątpienia można uznać je za zabytki. Nie wszyscy jednak wiedzą, że zabytkiem może być także znacznie młodsze auto. Ile lat musi mieć samochód, aby uznano go za zabytek i jak przebiega rejestracja takiego pojazdu? O tym opowiemy w poniższym tekście.

    Czytaj dalej »
  7. Rodzaje świateł w samochodzie

    Rodzaje świateł w samochodzie

    Zgodnie z przepisami, każdy samochód poruszający się po drogach publicznych musi być wyposażony w odpowiednie oświetlenie. W niniejszym tekście opowiemy, jakie to światła oraz kiedy należy z nich korzystać.

    Czytaj dalej »
  8. Jakie są rodzaje napędów 4x4?

    Jakie są rodzaje napędów 4x4?

    Napędy na cztery koła nazywane są różnie przez różnych producentów. Bardzo często zdarza się, że symbole 4x4, AWD czy 4WD uważane są za oznaczenia rodzajów napędów, co nie jest do końca prawdą. Są to jedynie marketingowe nazwy i wszystkie są zamiennie stosowane w zależności od producenta pojazdu. Poszczególne rodzaje napędów 4x4 oferowane są w zależności od typu pojazdu i jego przeznaczenia. Jakie są rodzaje napędów na cztery koła, czym się charakteryzują i różnią od siebie? O czym należy pamiętać podczas użytkowania samochodu z takim napędem oraz jaki rodzaj 4x4 wybrać dla siebie? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym wpisie.

    Czytaj dalej »
  9. Jak sprawdzić poziom naładowania akumulatora?

    Jak sprawdzić poziom naładowania akumulatora?

    Regularne sprawdzanie stanu naładowania akumulatora jest dobrą praktyką, która pozwoli nam, jako posiadaczom samochodu, uninąć przykrych niespodzianek. I choć najczęściej zdarzają się one zimą, to jednak warto przeprowadzać kontrole w pewnych odstępach czasu również o innych porach roku. Dlaczego to takie ważne? Co może się stać, jeśli nie dopilnujemy tego aspektu? I wreszcie - jak sprawdzić czy akumulator w naszym samochodzie jest naładowany? Tego wszystkiego dowiecie się z poniższego wpisu.

    Czytaj dalej »
  10. Montaż akumulatora

    Montaż akumulatora

    Kupując nowy samochód, możemy na 5 lat zapomnieć o wymianie akumulatora, ale pod warunkiem, że odpowiednio o niego dbamy. Przede wszystkim, nie można dopuszczać do jego całkowitego rozładowania. Od czasu do czasu trzeba też przeczyścić klemy.

    Czytaj dalej »
Posts loader