Blog

 1. Jak jeździć samochodem 4x4 w zimie

  Jak jeździć samochodem 4x4 w zimie

  Zima to czas kiedy warunki atmosferyczne nie napawają zbytnim optymizmem kierowców samochodów. Wyjątkiem mogą być posiadacze aut z napędem na cztery koła. Wielu z nich wtedy ponosi ułańska fantazja, jednak żeby móc bezpiecznie poruszać się takich samochodem trzeba wiedzieć jak to robić. Zazwyczaj w tego typu autach montowany jest napęd 4x4 dołączany. Oznacza to, że można zarówno poruszać się przy pomocy napędu na jedną oś lub obie. Oczywiście łatwiej jest w przypadku tego drugiego typu napędu.

  Czytaj dalej »
 2. Jak wybrać opony terenowe

  Jak wybrać opony terenowe

  Opony terenowe pozwalają w pełni wykorzystać możliwości aut z napędem 4x4. Świetnie radzą sobie w trudnych warunkach: na bezdrożach, szutrowych ścieżkach, błotnistych trasach i nieubitych duktach w lesie. Sprawiają, że samochód nie zakopuje się w piachu, nie traci przyczepności na śniegu i sprawniej pokonuje przeszkody.  Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów takiego ogumienia. Które z nich wybrać?

  Czytaj dalej »
 3. Konserwacja samochodu na zimę

  Konserwacja samochodu na zimę

  Zbliża się zima, a wraz z nią śniegi, mrozy i wszechobecna sól drogowa. Warto zastanowić się wcześniej w jaki sposób powinniśmy zabezpieczyć swój samochód, w końcu musimy czymś dojeżdżać do pracy czy szkoły, nawet wtedy, kiedy pogoda zdecydowanie nie zachęca do tego, aby wyjrzeć za drzwi, a co dopiero gdzieś się wybierać. Tak samo jak dbamy o zabezpieczenie swoich roślin przed zimę, a także zakupienie dla siebie zimowych artykułów takich, jak kurtka, czapki, szalik, czy rękawiczki, podobnie powinniśmy zadbać o to, aby nasz przyjaciel o czterech kołach także był zwarty i gotowy kiedy nadejdą spadki temperatur. Jeżeli my o niego zadbamy, to on odwdzięczy się podobnie, jego stan będzie wciąż zadowalający, a my będziemy mogli cieszyć się niezawodnością samochodu. Poznaj zatem sposoby -  jak konserwować samochód przed zimą, czy warto to robić i co tak rzeczywiście jest ważne w tym procesie.

  Czytaj dalej »
 4. Opony zimowe czy uniwersalne

  Opony zimowe czy uniwersalne

  Czy opony uniwersalne poradzą sobie w zimie? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jak wiemy, Polska to kraj gdzie zimy bywają dość łagodne. W niektórych rejonach przypominają jesień, która już dawno jest za nami. Za zimno na opony letnie, a za mało śniegu na zimowe - dla wielu kierowców zmiana opon to spory dylemat. Istnieje również grupa konserwatywnych kierowców, którzy nie lubią eksperymentować. Opony całoroczne nie są dla każdego i z pewnością nie sprostają potrzebom najbardziej wymagających posiadaczy samochodów osobowych. Jednak coraz więcej kierowców zamiast utartej ścieżki, decyduje się spróbować czegoś nowego. To również spora oszczędność, ale czy takie rozwiązanie sprawdzi się w każdym przypadku? Jakie ogumienie lepiej sprawdzi się w niekorzystnych pogodowych? Czym różnią się opony wielosezonowe od zimowych? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

  Czytaj dalej »
 5. Na co zwrócić uwagę przy kupnie samochodu terenowego?

  Na co zwrócić uwagę przy kupnie samochodu terenowego?

  Od jakiegoś czasu można zaobserwować wzrost popularności aut terenowych na polskich drogach. W większości przypadków decyzja o zakupie takiego samochodu jest podyktowana trudnościami z dojazdem do domu, zwłaszcza w warunkach jesiennych i zimowych. W niniejszym tekście przybliżymy, na co zwracać uwagę przy zakupie takiego rodzaju pojazdu. Pominiemy jednak tak oczywiste kwestie, jak zgodność dokumentacji, czy aktualnego ubezpieczenia i przeglądu — pod tym względem proces kupna wygląda tak samo, jak dla auta osobowego.

  Czytaj dalej »
 6. Jak przygotować się do wyprawy off road

  Jak przygotować się do wyprawy off road

  Niewątpliwie, każda podróż wymaga odpowiedniego przygotowania i nie wybacza błędów, a jej planowanie to zwykle najdłuższy etap w wyprawie. Wymaga od nas dogłębnego przemyślenia, cierpliwości i umiejętności strategicznych. Faktem jest, że pakowanie swoich rzeczy w przypadku każdego wyjazdu odbywa się tak samo, jednak należy mieć na uwadze, że inne przedmioty zabierzemy na słoneczne wakacje, a inne na ekstremalną eskapadę. Tak jest w przypadku wyprawy off road. Nie chodzi tu tylko o rzeczy osobiste, jak również ekwipunek biwakowy czy części zamienne do samochodu. Wybierając się na dłuższy rajd w nieznane musimy być przygotowani na każdą możliwą okoliczność. Kluczowe jest odpowiednie przygotowanie samochodu, którym docelowo będziemy podróżować. Pominięcie tej kwestii może sprawić, że zamiast wspaniałej przygody, przeżyjemy największy koszmar. Bezsprzecznie, jazda masywnymi, topornymi pojazdami dla wielu okazuje się doskonałą alternatywą na codzienną i nużącą podróż z pracy do domu. Wszechobecne błoto, trasy pozbawione asfaltu, kłęby kurzu - to prawdziwy raj dla miłośników terenowej jazdy. W poniższym artykule podpowiemy, jak odpowiednio przygotować siebie i swoje auto na wyprawę off-road!

  Czytaj dalej »
 7. Jak Przygotować Samochód Na Zimę - Praktyczne Porady

  Jak Przygotować Samochód Na Zimę - Praktyczne Porady

  Nasza strefa klimatyczna sprawia, że zimowe miesiące niosą ze sobą trudniejsze warunki drogowe. W związku z tym powinniśmy zawczasu przyszykować pojazd do nadchodzących niskich temperatur. Warto więc przygotować auto do zimy jeszcze zanim temperatura na zewnątrz spadnie poniżej 7 °C. W niniejszym tekście zebraliśmy garść praktycznych porad, dzięki którym można zapewnić sobie spokój i bezpieczeństwo podczas zimowych podróży.

  Czytaj dalej »
 8. Wady i Zalety Samochodów Terenowych

  Wady i Zalety Samochodów Terenowych

  Marzy Ci się ekscytująca podróż poprzez niezbadane tereny? Szukasz samochodu, który pozwoli na pokonywanie nieprzejezdnych dróg i odnajdywanie nieodkrytych miejsc? A Może szukasz pojazdu solidnego, pojemnego, który pomieści całą Twoją rodzinę i niezbędne bagaże zarówno podczas codziennych wyjazdów, jak i weekendowych dalszych podróży?

  Czytaj dalej »
 9. Najważniejsze Akcesoria Do Samochodów Terenowych

  Najważniejsze Akcesoria Do Samochodów Terenowych

  Choć terenówki stworzono z myślą o jeździe w trudniejszych warunkach, przed wyruszeniem na zupełne bezdroża powinno się właściwie przygotować auto. Odpowiednie opony to oczywiście absolutne minimum. Zwłaszcza jeśli myśli się na poważnie np. o zawodach off-road. Dlatego też w niniejszym tekście przedstawimy pokrótce kilka akcesoriów niezbędnych w jeździe poza utartymi szlakami.

  Czytaj dalej »
 10. Jak dbać o swój samochód - praktyczne porady

  Jak dbać o swój samochód - praktyczne porady

  Posiadanie własnego pojazdu daje nam wiele satysfakcji i pełną swobodę przemieszczania się. Nakłada jednak na nas także pewne obowiązki. Poza koniecznością dopełnienia formalności takich jak zapłacenie rat za ubezpieczenie i dostarczenie auta na coroczny przegląd techniczny, powinniśmy także pielęgnować samochód tak, aby utrzymać go w dobrej kondycji. Czy wymaga to wiele pracy? Na czym polega pielęgnacja samochodu i o czym nie możemy zapomnieć? Oto artykuł zawierający zestaw najważniejszych informacji na ten temat.

  Czytaj dalej »
Strona