Blog

 1. Na co zwrócić uwagę przy kupnie samochodu terenowego?

  Na co zwrócić uwagę przy kupnie samochodu terenowego?

  Od jakiegoś czasu można zaobserwować wzrost popularności aut terenowych na polskich drogach. W większości przypadków decyzja o zakupie takiego samochodu jest podyktowana trudnościami z dojazdem do domu, zwłaszcza w warunkach jesiennych i zimowych. W niniejszym tekście przybliżymy, na co zwracać uwagę przy zakupie takiego rodzaju pojazdu. Pominiemy jednak tak oczywiste kwestie, jak zgodność dokumentacji, czy aktualnego ubezpieczenia i przeglądu — pod tym względem proces kupna wygląda tak samo, jak dla auta osobowego.

  Czytaj dalej »
 2. Jak przygotować się do wyprawy off road

  Jak przygotować się do wyprawy off road

  Niewątpliwie, każda podróż wymaga odpowiedniego przygotowania i nie wybacza błędów, a jej planowanie to zwykle najdłuższy etap w wyprawie. Wymaga od nas dogłębnego przemyślenia, cierpliwości i umiejętności strategicznych. Faktem jest, że pakowanie swoich rzeczy w przypadku każdego wyjazdu odbywa się tak samo, jednak należy mieć na uwadze, że inne przedmioty zabierzemy na słoneczne wakacje, a inne na ekstremalną eskapadę. Tak jest w przypadku wyprawy off road. Nie chodzi tu tylko o rzeczy osobiste, jak również ekwipunek biwakowy czy części zamienne do samochodu. Wybierając się na dłuższy rajd w nieznane musimy być przygotowani na każdą możliwą okoliczność. Kluczowe jest odpowiednie przygotowanie samochodu, którym docelowo będziemy podróżować. Pominięcie tej kwestii może sprawić, że zamiast wspaniałej przygody, przeżyjemy największy koszmar. Bezsprzecznie, jazda masywnymi, topornymi pojazdami dla wielu okazuje się doskonałą alternatywą na codzienną i nużącą podróż z pracy do domu. Wszechobecne błoto, trasy pozbawione asfaltu, kłęby kurzu - to prawdziwy raj dla miłośników terenowej jazdy. W poniższym artykule podpowiemy, jak odpowiednio przygotować siebie i swoje auto na wyprawę off-road!

  Czytaj dalej »
 3. Jak Przygotować Samochód Na Zimę - Praktyczne Porady

  Jak Przygotować Samochód Na Zimę - Praktyczne Porady

  Nasza strefa klimatyczna sprawia, że zimowe miesiące niosą ze sobą trudniejsze warunki drogowe. W związku z tym powinniśmy zawczasu przyszykować pojazd do nadchodzących niskich temperatur. Warto więc przygotować auto do zimy jeszcze zanim temperatura na zewnątrz spadnie poniżej 7 °C. W niniejszym tekście zebraliśmy garść praktycznych porad, dzięki którym można zapewnić sobie spokój i bezpieczeństwo podczas zimowych podróży.

  Czytaj dalej »
 4. Wady i Zalety Samochodów Terenowych

  Wady i Zalety Samochodów Terenowych

  Marzy Ci się ekscytująca podróż poprzez niezbadane tereny? Szukasz samochodu, który pozwoli na pokonywanie nieprzejezdnych dróg i odnajdywanie nieodkrytych miejsc? A Może szukasz pojazdu solidnego, pojemnego, który pomieści całą Twoją rodzinę i niezbędne bagaże zarówno podczas codziennych wyjazdów, jak i weekendowych dalszych podróży?

  Czytaj dalej »
 5. Najważniejsze Akcesoria Do Samochodów Terenowych

  Najważniejsze Akcesoria Do Samochodów Terenowych

  Choć terenówki stworzono z myślą o jeździe w trudniejszych warunkach, przed wyruszeniem na zupełne bezdroża powinno się właściwie przygotować auto. Odpowiednie opony to oczywiście absolutne minimum. Zwłaszcza jeśli myśli się na poważnie np. o zawodach off-road. Dlatego też w niniejszym tekście przedstawimy pokrótce kilka akcesoriów niezbędnych w jeździe poza utartymi szlakami.

  Czytaj dalej »
 6. Jak dbać o swój samochód - praktyczne porady

  Jak dbać o swój samochód - praktyczne porady

  Posiadanie własnego pojazdu daje nam wiele satysfakcji i pełną swobodę przemieszczania się. Nakłada jednak na nas także pewne obowiązki. Poza koniecznością dopełnienia formalności takich jak zapłacenie rat za ubezpieczenie i dostarczenie auta na coroczny przegląd techniczny, powinniśmy także pielęgnować samochód tak, aby utrzymać go w dobrej kondycji. Czy wymaga to wiele pracy? Na czym polega pielęgnacja samochodu i o czym nie możemy zapomnieć? Oto artykuł zawierający zestaw najważniejszych informacji na ten temat.

  Czytaj dalej »
 7. Na czym nie warto oszczędzać w aucie?

  Na czym nie warto oszczędzać w aucie?

  W samochodzie, jak to w życiu, są rzeczy, na których można oszczędzić i takie, na których absolutnie się nie powinno tego robić. Konsekwencje źle podjętej decyzji mogą być kosztowne lub mieć skutki wręcz katastrofalne dla naszego bezpieczeństwa, a nawet życia. Oferty sprzedaży tanich, używanych części  do samochodów różnych marek i modeli bywają bardzo kuszące, lecz czy na pewno warto z nich korzystać?

  Czytaj dalej »
 8. Wyjazd na wakacje jak przygotować samochód

  Wyjazd na wakacje jak przygotować samochód

  Wyjazd na wakacje własnym samochodem to wielka wygoda i komfort, którego nie da się porównać z podróżowaniem pociągiem czy autobusem. Walory tak zorganizowanego wyjazdu docenią wszyscy, ale z pewnością najbardziej rodziny z dziećmi. Nie musisz martwić się, by zdążyć na odjazd, nie musisz ograniczać ilości bagaży. Trzeba jednak pamiętać, że tylko perfekcyjnie przygotowany samochód zapewni bezpieczeństwo jazdy i spokojny powrót z wakacji.

  Czytaj dalej »
 9. 7 kosmetyków samochodowych potrzebnych każdemu kierowcy

  7 kosmetyków samochodowych potrzebnych każdemu kierowcy

  Z pewnością marzeniem każdego kierowcy jest podróżowanie czystym, lśniącym i pachnącym samochodem. Rzeczywistość jednak jest taka, że zwykle nie prezentuje się on idealnie - na wycieraczkach leży piach z butów, karoseria i okna są zakurzone, fotele noszą ślady posiłków zjedzonych przez głodnych podróżnych, a bagażnik to prawdziwy skład na narzędzia (oczywiście zabrudzone smarami).

  Czytaj dalej »
 10. Historia Land Rover

  Historia Land Rover

  Jeszcze kilkadziesiąt lat temu rynek motoryzacyjny przepełniony był różnego rodzaju markami. Niestety, nie wszystkie z nich zdołały przetrwać do dnia dzisiejszego. Do jednej z najprężniej rozwijających się, światowych marek należy Land Rover. Brytyjskie przedsiębiorstwo prosperuje od 1948 roku. Fabryka u progu swej działalności zajmowała się produkcją samochodów terenowych, przeznaczonych głównie dla wojsk. Początkowo, marka ta wchodziła w skład koncernu Rover, natomiast od 1975 Land Rover roku figuruje jako osobne, niezależne przedsiębiorstwo.

  Czytaj dalej »
Strona