Blog

 1. Historia Land Rover

  Jeszcze kilkadziesiąt lat temu rynek motoryzacyjny przepełniony był różnego rodzaju markami. Niestety, nie wszystkie z nich zdołały przetrwać do dnia dzisiejszego. Do jednej z najprężniej rozwijających się, światowych marek należy Land Rover.

  Czytaj dalej »
 2. Historia samochodów marki Jaguar

  Marka Jaguar należała niegdyś do brytyjskiego przedsiębiorstwa. Obecnie wpisana jest w posiadanie indyjskiej firmy Tata Motors. Modele samochodów Jaguar już od wieków uważane były za jedne z luksusowych. Kilkadziesiąt lat temu pojazdy dostarczane były na brytyjski dwór królewski. Ponadto pozostają znane z uczestnictwa w licznych wyścigach Formuły 1. Marka charakteryzuje się produkcją głównie samochodów osobowych i sportowych.

  Czytaj dalej »
 3. Praktyczny Poradnik Jak Przygotować Auto Na Wiosnę

  Koniec sezonu zimowego to czas, w którym trzeba zadbać o nasz pojazd. Nierozerwalnie związane z zimą w naszym klimacie czynniki jak śnieg, niskie temperatury, wilgoć i sól drogowa mogły znacząco wpłynąć na stan samochodu. W niniejszym tekście przedstawimy jak przygotować auto na wiosenne wojaże.

  Czytaj dalej »
 4. Które Felgi Wybrać Na Wiosnę - Stalowe Czy Aluminiowe?

  ”felga

  Choć oba te typy felg są popularne na naszych drogach, wciąż krążą o nich mylne opinie. Poniżej przedstawimy zalety i wady obu opcji, dzięki którym łatwiej będzie podjąć decyzję, którą z nich wybrać na wiosnę.

  Czytaj dalej »
 5. Coraz Więcej Land Roverów na Polskich Drogach

  Samochody marki Land Rover od wielu lat są wykorzystywane w charakterze wojskowych pojazdów terenowych. Wśród zwykłych kierowców także zyskały sobie bardzo duże uznanie. Skąd ta popularność i które modele warto wybrać?

  Czytaj dalej »
 6. Kiedy Trzeba Wymienić Olej I Filtr Oleju W Samochodzie?

  Olej silnikowy jest bezsprzecznie najważniejszym płynem eksploatacyjnym w samochodzie. Aby mieć pewność co do prawidłowości pracy układu smarującego trzeba zadbać o jego regularną wymianę. Kiedy należy ów zabieg przeprowadzić? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

  Czytaj dalej »
 7. Czy część pasuje do mojego samochodu - Jak to sprawdzić?

  Znalezienie odpowiedniej części bywa problematyczne. Szczególnie jeśli nie ma się pewności, że będzie ona pasować akurat do naszego modelu auta. Na szczęście można sobie to ułatwić i zyskać pewność, że wybrana część będzie odpowiednia dla naszego pojazdu. Ten tekst przedstawi kilka metod wyszukiwania części, dzięki którym bez problemu znajdziesz to, czego szukasz.

  Czytaj dalej »
 8. Bezpieczniki w samochodzie - Gdzie ich szukać?

  Aktualnie produkowane samochody są wyposażone w liczne instalacje elektryczne i elektroniczne systemy. Bardzo ważnymi elementami tych układów są bezpieczniki. Jaką dokładnie funkcję pełnią i gdzie ich szukać w samochodzie? Odpowiedź znajdziecie w tekście poniżej.

  Czytaj dalej »
 9. Części oryginalne i zamienniki - czym się różnią?

  Każdy kierowca, prędzej czy później staje przed faktem jego naprawy. Na rynku poza częściami oryginalnymi, istnieje szerokie spektrum wyboru części zamiennych. Przed zakupem powinniśmy zastanowić się, co wybrać, aby nasz samochód jeździł na wysokim poziomie. W jakich przypadkach sprawdzają oryginalne, a kiedy zamienne produkty. W poniższym artykule zostaną rozwiane Państwa wszelkie wątpliwości.

  Czytaj dalej »
 10. Gdzie Szukać Części Zamiennych Po Wypadku?

  Niestety, kolizje i stłuczki to częsty widok na drogach. Samochód po takim zdarzeniu zwykle wymagać będzie części zamiennych. Gdzie i jak ich szukać? Podpowiedź w poniższym tekście.

  Czytaj dalej »