Regulamin, ma zastosowanie od dnia publikacji, tj. 01-01-2023:

Regulamin i definicje

Niniejszy regulamin określa prawa i obowiązku zarówno Kupującego jak i Sprzedającego ponadto określa zasady zamawiania towarów stanowiących ofertę handlową naszej firmy bądź mogących ją stanowić – towar pod zamówienie. Dotyczy zarówno umów sprzedaży towarów zawieranych na odległość za pośrednictwem strony / jak i sprzedaży telefonicznej pod nr tel. 124107410

Kupujący dokonując zakupu akceptuje treść niniejszego regulaminu.

Definicje:

Sprzedający – firma działająca pod spółką British Garage Sp. z o.o. realizująca zamówienia na towary z dziedziny motoryzacji – części zamienne oraz akcesoria samochodowe
Klient – osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej a posiadająca zdolność do czynności prawnych, która na zasadach określonych w niniejszym regulaminie dokonuje Zamówienia w Sklepie Internetowym.
Konsument – Klient będący osobą fizyczną, korzystającą ze Sklepu Internetowego lub sprzedaży telefonicznej. Podmiot podlegający regulacjom ustawy o ochronie praw konsumenta.
Przedmiot transakcji - Towary wymienione i opisane na stronie internetowej Sklepu Internetowego
Towar – rzecz ruchoma, prezentowana w Sklepie Internetowym, bądź w sprzedaży telefonicznej, której dotyczy Umowa Sprzedaży
Umowa Sprzedaży – umowa sprzedaży Towarów w rozumieniu ustawy Kodeks cywilny, zawarta pomiędzy Sprzedającym a Klientem
Sklep Internetowy– serwis internetowy dostępny pod adresem www, za pośrednictwem którego Klient może złożyć Zamówienie.
Zamówienie – oświadczenie woli Klienta określające jednoznacznie rodzaj i ilość Towarów, zmierzające bezpośrednio do zawarcia Umowy Sprzedaży.
Konto – dostępne dla Użytkownika miejsce w Serwisie, za pośrednictwem, którego wprowadza on dane i zarządza nimi

O firmie:

Jesteśmy firmą specjalizującą się w brytyjskiej motoryzacji (części, serwis, renowacja, diagnostyka). Prowadzimy sprzedaż części oraz akcesoria samochodowych ze szczególnym umiłowaniem do Range Rovera. Land Rovera oraz Jaguarów. Jesteśmy największym niezależnym polskim importerem części Land Rover.

Dane kontaktowe:

Siedziba oraz sklep stacjonarny firmy:
British Garage Sp. z o.o.
32-020 Wieliczka , Ul. Jedynaka 26A

Kontakt:

Dział sprzedaży części – 12 410 74 10 / [email protected]

Dział magazyn – wysyłka/zwroty/reklamacje -12 410 74 27

Sekretariat 12 410 74 00 / [email protected] 

Jak przetwarzamy i przechowujemy powierzone nam przez Państwa dane osobowe:

Jako firma będąca administratorem danych osobowych, pragniemy zapewnić, iż Państwa dane są przez nas przechowywane i przetwarzane w sposób bezpieczny oraz zgodny z obowiązującymi normami prawnymi. Poniżej przedstawimy Państwu sposób, w jaki dane są wykorzystywane, w jakim celu czyli jak dbamy o ich bezpieczeństwo.

Państwa dane uzyskiwane są od Państwa w chwili zawarcia transakcji zakupu w naszym sklepie zarówno stacjonarnym jak i internetowym czy też za pośrednictwem sprzedaży telefonicznej.

Wykorzystane są w celu zapewnienia prawidłowej jakości realizacji złożonego przez Państwa zamówienia – przez cały czas wykonywania obowiązków min. wystawiania dokumentów sprzedażowych.

Przechowujemy je w celu wywiązania się z ciążących na nas obowiązków prawnych w sposób zapewniający najwyższy stopień bezpieczeństwa, w zamkniętych pomieszczeniach oraz na specjalnie zabezpieczonych serwerach, do których dostęp mają jedynie osoby upoważnione:
- wystawiania i przechowywanie dokumentów sprzedaży – faktur oraz dokumentów księgowych
- prawidłowego przebiegu procesu złożonej reklamacji
- realizacji obowiązku przechowywania danych podatkowych

Ponadto z danych będziemy korzystać w celach:
- marketingowych – marketing bezpośredni – będziemy przesyłać do Państwa oferty handlowe drogą mailową bądź tradycyjną za pośrednictwem pocztowym polskiej – jednak w każdej chwili będą mogli Państwo zrezygnować z przesyłania ofert.
- tworzenia zestawień, analiz, statystyk na wewnętrzne potrzeby firmy.

Dane osobowe, które są nam niezbędne w celu realizacji zamówień to: imię i nazwisko bądź nazwa firmy, adres, nr telefonu oraz adres e-mail.

Państwa dane możemy przekazać jedynie podmiotom przetwarzającym dane w naszym imieniu tj. podwykonawcą, podmiotom świadczącym nam usługi doradcze, konsultacyjne, pomoc prawną, podatkową, rachunkową, podmiotom prowadzącym działalność pocztową lub kurierską, podmiotom prowadzącym działalność płatniczą podmiotom nabywającym wierzytelności w razie nieopłacania przez państwa naszych należności, podmiotów współpracujących z nami przy obsłudze spraw księgowych, podatkowych czy prawnych.

Jeśli będą Państwo płacić za pośrednictwem banku lub instytucji płatniczej to wejdziemy w posiadanie Państwa danych takich jak nr konta oraz nazwa banku, z danych tych będziemy korzystali tylko i wyłącznie w celu sprawdzenia czy dokonali państwo prawidłowej zapłaty, a w razie potrzeby w celu dokonania zwrotów, oraz w celach statystyk i analiz.

Przysługujące Państwu uprawnienia:

W każdej chwili mogą Państwo złożyć do nas wniosek o sprostowanie swoich danych osobowych, usunięcia ich, bądź ich ograniczenia. Wniosek można złożyć w dogodny dla Państwa sposób wysyłając go na adres naszej siedziby lub mailowo na [email protected], wskazując dokładnie, które dane mają być sprostowane, ograniczone lub usunięte.

Niezależnie od powyższego, mogą Państwo w dowolnym momocie wnieść sprzeciw w związku z przetwarzaniem Państwa danych w celach marketingowych naszej firmy – rezygnując z subskrypcji przesyłanych drogą mailową bądź telefoniczną.

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych

Sklep internetowy:

- Wymagania techniczne:

Zastrzegamy sobie prawo do czasowego zawieszenie funkcjonowania i przerwy w dostępie do sklepu Internetowego w wyjątkowych sytuacjach min: wprowadzanie aktualizacji, modernizacja strony.

- Rejestracja:

Rejestracja na naszej stronie internetowej jest dobrowolna i wolna od opłat, zakupu można dokonać bez rejestracji konta wybierając opcję „zakup bez rejestracji”.

W celu przeprowadzenie prawidłowej rejestracji konta Kupujący powinien dokładnie wypełnić formularz dostępny na naszej stronie Sklepu. Po prawidłowym wypełnieniu formularza Kupujący otrzyma osobiste konto, do którego osobiście ustawia hasło. Kupujący może posiadać tylko jedno konto, podany adres e-mail nie może być wykorzystany wcześniej ani później w celu rejestracji innego konta w naszym Sklepie.

Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności za błędy wynikające z nieprawidłowego wypełnienia przez Kupującego formularz w tym za podanie błędnego adresu dostawy towaru – zarówno podczas tworzenia konta jak i podczas dokonywania zakupów „bez rejestracji”.

Cenimy sobie Państwa uwagi i sugestie dot. prowadzenia naszego sklepu Internetowego – jeśli jest cos co moglibyśmy ulepszyć i w jakiś sposób wpłynąć na podniesienie jakości funkcjonowania sklepu, a co za tym idzie do zwiększenia wygody dokonywanych przez Państwa zakupów – prosimy o kontakt [email protected]

Zamówienia:

Zamówienia można składać za pośrednictwem strony internetowej /, telefonicznej obsługi klienta pod nr tel. 12 410 74 10, na adres e-mail: [email protected], bądź osobiście w sklepie stacjonarnym: 32-020 Wieliczka, ul. Jedynaka 26A.

Zamówienia składane „On-Line” mogą być poddane weryfikacji pod kątem poprawności wprowadzonych danych. W celi weryfikacji możemy skontaktować się z Państwem telefonicznie bądź drogą e-mail.

Uwaga: Każde złożone zamówienie jest automatycznie potwierdzone prze system sklepu. Jeżeli w ciągu kilkunastu minut po wysłaniu zamówienia nie otrzymają Państwo potwierdzenia oznacza to, że zamówienie nie zostało poprawnie przesłane bądź podany w formularzu adres e-miał został wprowadzony nieprawidłowo. W takim przypadku prosimy o kontakt telefoniczny z obsługą sklepu tel. 124107415.

W przypadku zmówienia niektórych części specyficznych do dengo modelu prosimy o wpisanie w polu „uwagi” markę, model oraz rocznik samochodu.

Dokumenty sprzedażowe:

Firma British Garage Sp. z o.o. z siedzibą w Wieliczce (32-020 Wieliczka) ul. Jedynaka 26A jest w myśl ustawy o podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego (Dz. U. nr 11 poz.50) jest podatnikiem podatku VAT. Do każdego dokonanego zakupu dołączamy fakturę Vat lub paragon – na życzenie klienta. Bardzo prosimy o dokładne podanie danych do faktury VAT.

Przed dokonaniem zakupu prosimy o jednoznaczne określenie czy ma zostać wystawiony paragon (z nr NIP lub bez) czy faktura potwierdzająca dany zakup.

Proszę również pamiętać, że uzyskać fakturę na podstawie wcześniej wystawionego paragonu będą mogli tylko Ci, których paragon będzie zawierała ich numer NIP.

Zgodnie z brzmieniem zmienianego art. 106b ust. 4 ustawy o VAT w przypadku sprzedaży zaewidencjonowanej przy zastosowaniu kasy rejestrującej, fakturę na rzecz nabywcy posługującego się numerem identyfikacji podatkowej, o którym mowa w art. 1 pkt 2 ustawy z dnia 13 października 1995 r. o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników (czyli numerem NIP) lub numerem, za pomocą którego jest on zidentyfikowany na potrzeby podatku od wartości dodanej (zagraniczny numer NIP, NIP-UE), wystawia się wyłącznie, jeżeli paragon potwierdzający dokonanie tej sprzedaży zawiera ten numer.

Zamówienia i warunki dostawy:

Zamówienia realizowane są przez nas na bieżąco w godzinach pracy działu sprzedaży pn – pt 8:00 – 17:00 zamówienia przyjęte od pn do pt do godziny 15 realizowane są tego samego dnia. Złożone później wysyłane są następnego dnia roboczego.

Jeżeli w dniu wpłynięcia zamówienia nie ma możliwości jego realizacji ze względu na opóźnienia w dostawie towarów od producenta lub w przypadku kiedy zamówiony towar jest nietypowy, skontaktujemy się z Państwem w celu przekazania informacji oraz uzyskania aprobaty na realizację złożonego zamówienia mimo dłuższego terminu jego realizacji. Brak uzyskania od Państwa potwierdzenia w ciągu 7 dni skutkował będzie anulowaniem zamówienia i koniecznością jego ponownego złożenia.

O realizacji zamówienia zostaną Państwo automatycznie powiadomieni przez nasz system w dniu przekazania przesyłki firmie kurierskiej.

Przesyłka kurierska –DPD (24-48h)

Przesyłka kurierska TNT (24-48h)

Jest możliwość osobistego odbioru zamówionego wcześniej towaru w naszej siedzibie w Wieliczce przy ul. Jedynaka 26A

Standardowe opłaty za przesyłki liczone w stosunku wagowym przy standardowym wymiarze paczki:

do 1kg 22,76zł,
od 1 do 5kg 26,45zł
od 5 do 10kg 27,06zł
od 10 do 20kg 28,29zł
od 20 do 30kg 31,98zł

Ostateczne koszty mogą być wyższe, szczególnie w przypadku towarów wielkogabarytowych. Prosimy o kontakt z obsługą klienta celem uzyskania dokładnej informacji o kosztach wysyłki.

Sposoby płatności:

Płatność gotówką

„za pobraniem” – płatność przy odbiorze

Przelew z góry na konto na podstawie fv pro-forma

Płatność gotówką lub kartą przy odbiorze osobistym

Dostępność towarów:

Oferowane przez naszą firmę produkty są zgodne z umową w rozumieniu art. 43b ust. 1 i 2 ustawy o prawach konsumenta.

Dostępność i czas wysyłki towaru podany na stronach produktów jest czasem jedynie orientacyjnym i w żadnym wypadku nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń. Dokładamy wszelkich starań aby nasze stany magazynowe odzwierciedlały jak najlepiej zapotrzebowanie rynku na części zamienne. Jeśli dana część zamienna nie jest dostępna w magazynach to dostawa do magazynu w Wieliczce nastąpi w najbliższy poniedziałek pod warunkiem, że zamówienie jest złożone na minimum 7 dni przed dostawą. Warunkiem realizacji zamówienia jest dostępność danej części w magazynach naszych kooperantów.

Prawo do odmowy realizacji zamówienia

W uzasadnionych przypadkach zastrzegamy sobie prawo do odmowy realizacji złożonego zamówienia w przypadku wystąpienia błędów na stronach sklepu polegających na wyświetleniu błędnych informacji o cenach lub stanach magazynowych. Zastrzegamy sobie również możliwość ograniczenia sposobu płatności lub żądania przedpłaty. W przypadku konieczności sprowadzenia nietypowego towaru na indywidualne zamówienie możemy zażądać zaliczki.


Prawo do odmowy realizacji zamówienia:

W uzasadnionych przypadkach zastrzegamy sobie prawo do odmowy realizacji złożonego zamówienia w przypadku wystąpienia błędów na stronach sklepu polegających na wyświetleniu błędnych informacji o cenach lub stanach magazynowych. Zastrzegamy sobie również możliwość ograniczenia sposobu płatności lub żądania przedpłaty. W przypadku konieczności sprowadzenia nietypowego towaru na indywidualne zamówienie możemy zażądać zaliczki.

 

Ponadto firma British Garage Sp. o.o. zastrzega sobie prawo własności rzeczy do czasu zapłaty zgodnie z art. 589 Kc.

 

Gwarancje i reklamacje:

Na wszystkie zakupione towary obowiązują gwarancje poszczególnych producentów lub importerów.

Gwarancja nie dotyczy uszkodzeń mechanicznych lub elementów zużytych w wyniku niewłaściwej eksploatacji lub nieumiejętnego montażu. Przed odebraniem przesyłki należy sprawdzić czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W szczególności należy zwrócić uwagę na stan taśm lub plomb naklejonych na przesyłkę.

Konsumentowi przysługuje 14 dni na zwrot lub odstąpienie od umowy bez podania przyczyny - zgodnie z regulacją wynikającą z ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta art. 27 


Reklamacje rozpatrujemy niezwłocznie, nie później jednak niż w przeciągu 14 dni od dnia otrzymania zgłoszenia.

W przypadku braku zgodności towaru z umową jako przedsiębiorca odpowiadamy na zasadach określonych w rozdziale 5a ustawy o prawach konsumenta.

W przypadku towarów wadliwych, uszkodzonych fabrycznie bądź niekompletnych gwarantujemy ich wymianę na towar wolny od wad, pod warunkiem zgłoszenia uszkodzenia w terminie 5 dni roboczych od daty otrzymania przesyłki.

Do wszystkich zgłaszanych reklamacji prosimy dołączyć dokładnie wypełniony druk reklamacyjny (dostępny do ściągnięcia na stronie sklepu) oraz kopię faktury zakupu towaru.

Reklamacje nie będą rozpatrywane bez kompletu dokumentów.

Prosimy o nie odsyłanie reklamowanego towaru za pobraniem - przesyłki takie nie będą przez naszą firmę odbierane.

Gwarancją nie są objęte części zamienne, które:

a) nie zostały zamontowane w samochodzie klienta przez odbiorcę, serwis autoryzowany lub warsztat rekomendowany – Electromobile Sp. z o.o.
b) zostały zamontowane w samochodzie biorącym udział w imprezach sportowych, rajdach, itp.;
c) zostały zamontowane w samochodzie, który ma przełożoną kierownicę z prawej na lewą stronę (wg numeru VIN).

Ponadto zwrotowi nie podlegają:

Części elektryczne oraz elektroniczne nie podlegają zwrotowi.

Części zakupione na specjalne zamówienie nie podlegają zwrotowi.

W przypadku nieuzasadnionej reklamacji lub uszkodzenia sprzętu z winy użytkownika, wszelkie koszty pokrywa klient.

Promocje:

Wszelkie promocje ważne są wyłącznie do wyczerpania zapasów i mogą zostać odwołane w dowolnym momencie

Polityka prywatności:

Dane osobowe gromadzone i przetwarzane są w celu realizacji i poprawnej obsługi zamówień, a także w celach marketingowych dotyczących usług i produktów podmiotów współpracujących. Dane te nie będą udostępniane innym firmom i osobom trzecim. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych.

Oferta:

Publikowana oferta nie stanowi odzwierciedlenia naszych aktualnych stanów magazynowych. Prezentowane strony nie stanowią naszej oferty handlowej w rozumieniu art.66 par. 1 Kodeksu Cywilnego a są jedynie zaproszeniem do rozpoczęcia rokowań (zgodnie z art. 71 k.c.). Zastrzegamy sobie prawo do niezrealizowania zamówień z ważnych powodów ekonomicznych. Niektóre ceny w PLN są generowane automatycznie i mogą zmieniać się w zależności od kursów walut obcych. Jeżeli zmiana ceny ma wpływ na cenę już zamówionego towaru, o fakcie takim Klient zostanie powiadomiony przed realizacją zamówienia. Staramy się, aby informacje o produktach na naszych stronach były jak najbardziej rzetelne i sprawdzone. Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane informacje o produktach nie zawierają uchybień lub błędów, które nie mogą jednak być podstawą do roszczeń. Nie ponosimy również odpowiedzialności za zmiany wprowadzone przez producentów. Oferowane towary przeznaczone są do użytku w pojazdach specjalnych, wojskowych, w terenie lub w sporcie samochodowym i mogą nie posiadać dopuszczenia do ruchu drogowego i w ruchu ulicznym użytkowane są na wyłączną odpowiedzialność kupującego lub właściciela samochodu. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

Znaki:

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli i użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Regulamin określa zasady zakupów w sklepie czesci.lr.pl.

Złożenie zamówienia jest równoznaczne z jego akceptacją.