Land Rover Defender

Land Rover Defender

Historia Land Rovera Defendera sięga 1948 roku, to jeden z najbardziej znanych i profesjonalnych produktów marki. Przez lata, samochód poddawany był licznym modyfikacjom zarówno pod względem rozwiązań technicznych jak również estetycznym. Obecna konstrukcja Defendera pochodzi z roku 1983. To samochód idealny stworzony do jazdy w terenie, doskonale sprawdza się nawet w najtrudniejszych warunkach. Obecnie, posługują się nim ratownicze służby w wielu krajach. Decydując się na terenową wyprawę Defenderem możesz czuć się pewnie i bezpiecznie, zastosowane rozwiązania gwarantują niebywały komfort jazdy i precyzję w każdym ruchu kierownicą.

Największych zmian, samochód doczekał się w roku 2007. Jednostka TD5 zastąpiona została silnikiem Forda o pojemności 2.4 litra oraz całkowitej mocy 122 KM. Zdecydowano się również na zmianę deski rozdzielczej, jej elementy odwzorowane zostały z modelu Discovery. Zmieniony został również system ogrzewania i nawiewu powietrza. Producent samochodu, zmienił także design. Zniknęły znane z Serii 1 charakterystyczne wloty powietrza do kabiny umiejscowione pod przednią szybą.

Obecnie Land Rover produkowany jest w kilku wersjach nadwozia. Wśród dostępnych modeli znajdziemy: trzydrzwiowy Hard Top, Pick Up z podwójną lub pojedynczą parą drzwi, kombi station oraz specjalnie zaprojektowane pojazdy przeznaczone dla służb np. ratowników lub policji. W modelach samochodu zastosowano różny rozstaw osi 90-130 cali.

W sklepie motoryzacyjnym British Garage znajdziesz wysokiej jakości części do samochodów Land Rover Defender. Każda z nich pochodzi od znanego i cenionego w świecie motoryzacji producenta dzięki czemu możesz być pewien niezawodnej jakości i solidności wykonania. Asortyment sklepu zawiera zarówno części oryginalne jak również zamienniki. Szeroki wybór sprawia, że każdy właściciel tego wyjątkowego pojazdu znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie.

W ofercie sklepu znajdziesz między innymi:
- pompy sprzęgła,
- reduktor Defender,
- termostaty,
- elementy zawieszenia,
- felgi, - tarcze hamulcowe,
- amortyzatory kierownicy
i inne.

British Garage zaprasza na zakupy!

Części do Defender 1999 - 2006

Części do Defender od 2007